Опис навчальної дисципліни ВВ1.1.01

«Прикладні інформаційні системи»

Обсяг навчального часу: 6 кредитів ЕCTS, 180 годин.

       

Мета навчальної дисципліни: підготувати студентів до використання сучасних прикладних інформаційних систем в повсякденній діяльності фахівця.

Предмет вивчення: призначення, структура, функціонування, клас вирішуваних завдань прикладних інформаційних систем; архітектура та програмне забезпечення прикладних інформаційних систем; основні концептуальні підходи в проектуванні та розробці прикладних інформаційних систем; розробка структур і пакетів програм для прикладних інформаційних систем (ПІС).

Завдання навчальної дисципліни: поглибити і розширити знання магістрів, отримані в бакалавраті в галузі прикладних інформаційних систем; вивчити і освоїти функціональне призначення, апаратне і програмне забезпечення і можливості прикладних інформаційних систем; розглянути галузі застосування і перспективу розвитку ПІС.

Зміст навчальної дисципліни: Основні поняття інформаційних систем. Класифікація прикладних інформаційних систем. Архітектура апаратного забезпечення інформаційних систем (ІС). Персональні системи.

Діловий документообіг офісних систем і їх прикладні програми. Мультимедійні системи. Архітектура технічних і програмних засобів корпоративних інформаційних систем (КІС).

Системи реального часу. Інформаційно - пошукові системи. Мультиагентні системи для інформаційного пошуку в інтернет. Експертні системи (ЕС). Призначення, структура і функціонування ЕС. Системи навчання: відкрита освіта і дистанційне навчання. Програмне забезпечення банківських систем. Пакети прикладних програм банківських систем.

Системи автоматизованого проектування. Розробка систем автоматизованого проектування. Програмні засоби для дослідження, проектування і застосування в інженерних задачах. Системи управління базами даних. Цифрова обробка сигналів. Медичні інформаційні системи. Системи для лабораторних досліджень. Експертні системи для діагностики, прогнозування та моніторингу.

В результаті вивчення дисципліни студенти повинні:

Знатипринципи роботи в прикладних інформаційних системах; сучасні програмні засоби, що забезпечують комфортне використання прикладних інформаційних систем; склад і призначення комплексу програм прикладних інформаційних систем.

Умітиналагоджувати прикладні інформаційні системи для потреб користувача: використовувати сервісні програмні засоби для тестування і конфігурування ПІС; використовувати MS Excel для обробки таблично-орієнтованих даних прикладних інформаційних систем, будувати на їх основі звітні форми та діаграми; відпрацьовувати документи, планувати, розробляти та налагоджувати бази даних ПІС, що відповідають сучасним вимогам.

Володіти: здатністю методологічно вірно використовувати ПІС, керуванням персоналом в частині ефективної організації роботи з ПІС, вибудовувати стратегію навчання персоналу роботи на ПІС, приймати рішення та вирішувати проблеми пов’язані з роботою прикладних інформаційних систем, планувати зміни з метою удосконалення системи, з урахуванням новітніх розробок в галузі ПІС.